EURO2016 : Az álom véget ért

Nem sikerült a legjobb 8 közé jutás a menetelő magyar válogatottnak a franciaországi Európa-bajnokságon. A világ második legjobbjaként jegyzett Belgium útját állta csapatunknak és a végére fölényessé váló 4:0-ás győzelmet aratott.BEL11

Nem a legjobb előjelekkel várta a találkozót a magyar csapat, hiszen az első mérkőzésen nagyon jó teljesítményt nyújtó, de a torna hátralevő szakaszára kieső Fiola Attila mellé feliratkozott a maródiak listájára az ugyancsak kulcsszerepet játszó Kleinheisler is. A kapitánynak egyik posztra sem volt azonnal bevethető és a kieső játékosokkal egyenértékű cseréje, így a középső védő Lang szerepelt kényszerűségből a védelem jobb oldalán, míg a középpályára Pintért állította csapatba Storck. Sajnos a belgák jól felkészültek csapatunkból és a kényszerű változtatásainkat is meg tudták lovagolni: az első perctől kezdve fölényben játszottak és Kizárólag Király védései tartották a 0:0-ás állást. NeBEL3m sokáig, ugyanis a 10.percben egy bal oldali szabadrúgásra ketten is teljesen szabadon érkeztek az ötösre és Alderweireld biztosan fejelt a hálóba. Az Izland elleni mérkőzéshez hasonlóan ismét hátrányba kerültünk, de most az ellenfél nem tette meg azt a szívességet, hogy visszaálljon és lehetőséget adjon csapatunknak a felzárkózásra. Sőt, igyekeztek újabb gólt szerezni, amit újra csak Király bravúrjai hiúsítottak meg. KleinheisleBEL4r nagyon hiányzott a csapatból mivel Gerára és Nagyra nagyon figyeltek, nem volt aki megtartotta és leosztotta volna a labdákat. A félidő utolsó 10 percére ennek ellenére kicsit feljöttünk, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. A szünetben Storck a fáradni látszó Gerát Elek Ákosra cserélte, ami jó döntésnek bizonyult, ugyanis helyzettel nyitottunk és kézbe vettük a játék irányítását is. Jöttek a helyzetek, Szalai, Juhász és Lovrencsics előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de nem sikerült az BEL5egyenlítés. Az utolsó negyedórára Böde és Nikolics is érkezett, hazárdírozott a kapitány, ebből viszont stílszerűen Hazard és társai húztak hasznot: a fellazuló és fáradó magyar védelmen többször is könnyedén kígyóztak át és ekkor már nem hibázták el a kínálkozó lehetőségeket. 4:0 lett a vége, maga az eredmény kicsit lehangoló, de csapatot, a szurkolókat és az egész országot nem tudta kiábrándítani. Az elmúlt két hét történései minden várakozásunkat felüBEL6lmúlták, olyan dolgok jöttek elő az élet minden szintjén a magyar válogatott EB szereplése kapcsán, amelyeket korábban elképzelni sem tudtunk volna.

Az utazás megvolt, együtt repültünk a szerelem szárnyán, de az éjjel véget ért.

A magyar labdarúgás az EB utáni első reggelén viszont már egy új ágyban ébredt fel…