Loki: fájdalmas BL-búcsú

A BATE Boriszov csapata 3:2-es összesítéssel kiejtette a magyar bajnok Debrecen gárdáját.

Ha csak ennyit hallunk az idei kupa-párharcról, az ember azt gondolhatja, hogy igen, bejött a papírforma, a hajdúságiak egész jól tartották magukat, sőt a legutóbbi alkalom óta fejlődtek is (két évvel ezelőtt 3:1-es összesítéssel jutottak tovább a fehéroroszok).

Aki azonban látta a két találkozót, egészen más gondolatokat fűz az idei párharchoz. Az EL-ben kiesett csapataink után egyedül a Lokinak volt reális esélye a csoportkörbe jutásra és az első találkozó kezdeti megilletődése után fokozatosan került az ellenfél fölé: a félidőre kiegyenlítetté vált a játék, a második félidőre már a magyar bajnok irányította a találkozót, jött a gól és a hosszabbítás perceiben egy kontra végén akár még egy komolyabb előny megszerzésének lehetősége is felcsillant. A ziccer kimaradt, de az 1:0 -ás előny is jó ajánlólevél volt a visszavágó előtt.

A második találkozón is jobban kezdtek a boriszoviak, de a kezdeti lendület pár perc után alábbhagyott, tanácstalanul passzolgattak a kékek, míg a magyar bajnok egy jól sikerült kontra végén Seydi elütéséért járó 11-eshez jutott, amit a hazai találkozóhoz hasonlóan Sidibe értékesített. Megvolt tehát az idegenben szerzett gól, az ellenfél játékosai az edzővel egyetemben “falfehérorosszá” változtak, teljes volt a tanácstalanság és úrrá lett rajtuk a reménytelenség, mialatt a debreceniek higgadtan adogattak és szinte minden kontratámadás veszéllyel kecsegtetett.

Ekkor szólt közbe a (bal)sors és megváltoztatott mindent ami addig történt. A nagyon magas hőfokon pörgő Selim Bouadla a 38.percben megkapta második sárga lapját egy felesleges becsúszásért (az elsőt már a 9.percben begyűjtötte egy szabadrúgás késleltetéséért) és ez az esemény sajnos eldöntötte a továbbjutást. A padlón lévő ellenfél elkezdett oxigénhez jutni, még az első félidőben csökkentették a hátrányt egy szép lövéssel, majd a 66.percben egy baloldali beívelés után közelről szerzett belorusz találat után már csak az idegenbeli gól tartotta életben a magyar továbbjutási reményeket. A fáradt és sérült játékosokkal teli Loki (Szakályt, Zsidait és Mészárost – tehát 3 válogatott játékost kellett lecserélnie Kondás Elemérnek) nem bírta ki a nyomást a 6! perces hosszabbítás 4. minutumában egy szintén bal oldali felívelésre Novakovics nem ért oda, és Krivec hidegvérű gyilkosként bólintotta be a részükre továbbjutást , a Loki részére euromillióktól távol kerülést érő találatot.

Noha a BATE Boriszov csapata összértékben duplája a debrecenieknek, a pályán ez a különbség egyáltalán nem látszott, sőt kijelenthető: nem a jobbik csapat lépett tovább. Talán a rutin, a hideg fej, a hit és a kondíció az, amiben jobbak voltak a kék-sárgák.

Az első mérkőzés utáni cikkünkben úgy fogalmaztunk: reméljük nem lesz olyan játékos, aki akkora fegyelmezetlenséget követ el mint 2 éve Nikolov Balázs, aki a második félidő elején pár perc alatt összeszedett 2 sárga lapot, és akkor ez a kiállítás megpecsételte a Loki sorsát.

Sajnos volt. Sajnos nem is kellett a második félidő elejéig várni a kiállításra (ha ez megtörténik, az idei csapat valószínüleg simán kihúzza a találkozó végéig), ami után már annak ellenére nem volt komoly esélye a továbbjutásra a hajdúságiaknak, hogy a mindent eldöntő találat csak a 94. percben született meg.

Folytatás az EL play off-ban, sajnos már nem kiemeltként, lezárt szektorokkal és sérült illetve eltiltott középpályásokkal.

Pokoli nehéz lesz, de ha a boriszoviak feltámadtak poraikból, miért ne történhetne meg velünk is egyszer…