ARANYKAPUBAN A SZOLNOKI PÓLÓSOK

Az OSC-t ezúttal a kabalafigurája sem segíthette

Budapesten rég’ nem látott nagyszámú közönség, teltház, remek hangulat, ugyanakkor hatalmas hőség, valóságos szauna a medenceparton! Mind ez együtt; férfi vízilabda bajnoki döntő második mérkőzés a Nyéki Imre uszodában!
Az első találkozó ötgólos szolnoki sikere után, hazai vízben sem tudott igazán méltő ellenfele lenni az A-Híd OSC Újbuda együttese a Szolnoki Dózsa Közgépnek! A harmadik negyedben volt már 10-2 is az eredmény a Tisza-partiaknak és a végére is csupán öt lőtt gól díszelgett az eredményjelzőn az orvosegyetemisták neve mellett! Már ha működött volna a nagy-, elvileg minden igényt kielégítő villanyújság, helyette azonban csak egy, a medence egyik sarkában elhelyezett iciri-piciri műszer jelezte az eredményt, no meg a meccs alatt a játék- és támadóidő változását!
Talán elfért volna ez a meccs a margitszigeti Széchy uszoda nagymedencéjébe, ha már meg akarnánk adni a módját, legeredményesebb csapatsportágunk bajnoki fináléjának!
Persze azért aki eljött péntek este a Kondorosi útra – főleg a csapatukért sokat utazó vendégszurkolók – nyilván nem bánta meg, hiszen a Szolnok csapatában világklasszis teljesítmények egész sorát láthatta, a kapus Nagy Viktortól kezdve a Varga testvéreken és Madarason át egészen Vámosig! Velük ezúttal képtelenek voltak felvenni a veresenyt a fővárosiak, úgy is mondhatnánk, hogy a két nagy építőipari vállalkozás közül a Közgép került ki ma is győztesen. Ami tehát tény, a fináléban a Szolnok egymeccsnyire került a bajnoki címtől! Folytatás hétfő este a Tisza-partján, ahol akár már össze is jöhet a bajnokavató!OSC-Szolnok 5-12
FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 5–12 (2–4, 0–4, 2–3, 1–1)
Nyéki uszoda, 1000 néző. V: Marosvári, Németh András
OSC: Bisztritsányi – Bátori, Hegedüs G. 1, Gór-Nagy, Kayes, Bundschuh, Juhász. Csere: Graham, Decker Á. 2, Drasko Brguljan, Salamon 2, Kovács Gábor. Vezetőedző: Vincze Balázs
SZOLNOK: NAGY V. – VARGA DÉNES 4, Sz. Mitrovics 2, MADARAS 2, Mezei, Gocics, Jansik D. Csere: M. Alekszics, Varga Dániel 2, VÁMOS 2, Kis G., Hangay, Tóth M. Vezetőedző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 10/4
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kayes (28. p.), Bundschuh (30. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Varga Dániel (31. p.)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javáraOSC-Szolnok 5-12,,